Naturalne olejki eteryczne - mandarydnkowy i grejpfrutowy różowy

Olejki eteryczne wytwarzane i gromadzone są w roślinach. W niektórych roślinach występują różne olejki, przykładem takim może być pomarańcza gorzka, która wytwarza trzy różne olejki. Znajdują one się w kwiatach, liściach i pędach. Największe ilości olejków wydobywa się z  roślin tuż przed jego kwitnieniem, lecz są też takie rośliny które gromadzą olej w owocach wtenczas wydobywa się go podczas dojrzewania. Fajnie by mieć takie roślinki ^^


Olejki eteryczne są to surowce nierozpuszczalne w wodzie. Na skórę używa się je prawie wyłącznie rozcieńczone w połączeniu z olejami roślinnymi lub dodaje się do emulsji (kremów i balsamów). Działaniem i aplikacją olejków eterycznych zajmuje się metoda medycyny naturalnej - aromaterapia.


Moje dwa olejki eteryczne - mandarynkowy i grejpfrutowy różowy pochodzą ze sklepu Eco Spa.




Olejek mandarynkowy

Olejek eteryczny wytłaczany ze skórek mandarynki polecany do produktów dla dzieci, np. szamponów, kremów. Dobrze miesza się z innymi cytrusowymi olejkami dając bardzo przyjemne kompozycje zapachowe.
Skład INCI:   Citrus Nobilis Peel Oil
Dozowanie:  1 – 6 kropli olejku na 10 ml oleju bazowego

Olejek jest bardzo bezpieczny z tego względu polecany do produktów dla dzieci, np. szamponów, kremów. Dobrze miesza się z innymi cytrusowymi olejkami dając bardzo przyjemne kompozycje zapachowe.
Olejki eteryczne bardzo dobrze rozpraszają się w tłustych olejach np. migdałowym, morelowym, makadamia (stąd nazwa oleje bazowe) oraz po lekkim podgrzaniu w masłach kosmetycznych np. karite. Łącząc olejki eteryczne z olejami bazowymi i masłami można w prosty sposób stworzyć wiele interesujących pielęgnujących i pachnących olejków oraz masełek.
Olejek grejpfrutowy różowy
Olejek grejpfrutowy różowy otrzymywany jest ze skórek owoców różowego grejpfruta (Citrus paradisi). Posiada charakterystyczny zapach - słodki i przyjemny, oparty o cytrusowo-owocowe nuty.  Jest uznawany za jeden z najlepszych energetyzujących olejków.
  Jest uznawany za jeden z najlepszych energetyzujących olejków. Sprawdza się doskonale jako środek pobudzający, poprawiający nastrój i dodający sił witalnych. Działa oczyszczająco, łagodzi stany zapalne, normalizuje produkcję sebum, łagodzi bóle głowy i poprawia krążenie krwi. Dodatek oleju grejpfrutowego różowego jest środkiem wspomagający w trakcie walki z cellulitem.
Olejek posiada szerokie spektrum właściwości: przeciwbakteryjnych, przeciwwirusowych, przeciwgrzybicznych i przeciwbólowych.
Dobrze komponuje się z olejkami eterycznymi: z eukaliptusa, z jałowca.


Zastosowanie:
  • jako składnik olejków do masażu (łagodzi napięcie nerwowe, nerwice, migreny, przydatny w walce z cellulitem – z tego względu bardzo często stosowany w kosmetykach modelujących sylwetkę i antycellulitowych)
  • jako składnik kompozycji zapachowych do ciała podczas kąpieli (łagodzi napięcie nerwowe, depresje, nerwice, migreny, a także przydatny w walce z cellulitem)
  • jako składnik kosmetyków stosowanych do leczenia trądziku, zwęża rozszerzone pory, wygładza skórę, odświeża. Polecany przy opryszczce.
  • jako składnik kompozycji zapachowej do pomieszczeń. Ze względu na orzeźwiający zapach służy do odświeżania i oczyszczania powietrza.
  • w szamponach do przetłuszczających się włosów
Olejki eteryczne to prawdziwa aromaterapia dla naszych zmysłów. Przeważnie wybieram zapachy, które najbardziej lubię i będą miały interesujące dla moich potrzeb właściwości. Olejków używam głównie do aplikacji kremów, balsamów by uzyskać intensywnie pobudzający zapach. Świetnie sprawdzają się przy zastosowaniu masła karite, które jak już kiedyś wspomniałam pachnie nie najładniej, a dzięki tym olejkom aż chce się go używać. Który bardziej mi przypasował - mandarynkowy czy grejpfrutowy? Sama nie wiem, gdyż oba bardzo lubię i chętnie po sięgam, na przemian. Do twarzy częściej używam grejpfrutowego, zaś do ciała - mandarynkowego.


Lubicie, używacie ?

antii

Komentarze

  1. Lubię owocowe zapachy, pewnie by mi się spodobały ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cytrusowe zapachy są jednymi z moich ulubionych :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedys czesto uzywalam olejkow eterycznych, bo tato przywozil mi je z Niemiec ;) Moim ulubiencem byl olejek rozany, za to nie znosilam i nadal tak jest, eukaliptusa ;)

    OdpowiedzUsuń
  4. zainteresował mnie ten olejek mandarynkowy :)

    OdpowiedzUsuń
  5. Ja obecnie używam olejku ze słodkiej pomarańczy. Jest fenomenalny. Pachnie tak intensywnie że jak dodam kilka kropel do balsamu to przebija całkowicie nuty zapachowe. Wlewam go również do mydeł w płynie i żeli pod prysznic. Zazwyczaj taki olejek mam na kilka dni :) :) :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja obecnie używam olejku ze słodkiej pomarańczy. Jest fenomenalny. Pachnie tak intensywnie że jak dodam kilka kropel do balsamu to przebija całkowicie nuty zapachowe. Wlewam go również do mydeł w płynie i żeli pod prysznic. Zazwyczaj taki olejek mam na kilka dni :) :) :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz, zapraszam ponownie :-)
Ps. MÓJ BLOG TO NIE MIEJSCE NA REKLAMĘ!

instagram @antii_ecosmetics

Copyright © e-Cosmetics